Polecane posty

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O SUPLEMENTACH NA WYPADANIE WŁOSÓW

 


Wypadanie włosów może mieć duży wpływ na samopoczucie i poczucie własnej wartości. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. włosów, jeśli zauważysz nadmierną utratę włosów. 
 

Dlaczego nasze włosy wypadają?

Wypadanie włosów to stan, w którym włosy wypadają w nadmiernych ilościach. Zwykle na co dzień tracimy około 50-100 włosów dziennie, ale w przypadku wypadania włosów ta liczba może być znacznie większa. Może to być spowodowane różnymi czynnikami. Do przyczyn wypadania włosów zaliczamy:

 • Dziedziczność - często wypadanie włosów jest dziedziczne i jest to najczęstsza przyczyna łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet.
 • Zaburzenia hormonalne - wypadanie włosów może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, takimi jak choroby tarczycy, choroba policystycznych jajników (PCOS) lub niedobór estrogenów u kobiet.
 • Stres - może prowadzić do wypadania włosów, ponieważ powoduje skurczenie naczyń krwionośnych, co zmniejsza krążenie krwi w skórze głowy.
 • Niedobory żywieniowe – a konkretnie witamin i składników mineralnych, takich jak żelazo, cynk, biotyna i witamina D, mogą prowadzić do wypadania włosów.
 • Choroby autoimmunologiczne - takie jak łysienie plackowate, powodują, że układ odpornościowy atakuje włosy i prowadzi do ich wypadania.
 • Chemioterapia - ponieważ leki przeciwnowotworowe zabijają szybko dzielące się komórki, w tym te, które tworzą włosy.
 • Używki - palenie tytoniu i picie alkoholu, ponieważ obie te substancje obniżają poziom tlenu i składników odżywczych w organizmie.
 • Choroby skóry głowy - takie jak łupież, mogą prowadzić do wypadania włosów, ponieważ powodują podrażnienie skóry i zmniejszają krążenie krwi w skórze głowy.

Jakie suplementy stosować gdy wypadają nam włosy?

Znamy już przyczyny wypadania włosów, jednak warto również zwrócić uwagę na odpowiednią suplementację. Suplementy diety mogą okazać się skutecznym sposobem na wzmocnienie włosów i zapobieganie ich wypadaniu. Nie od dziś wiadomo, że nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje witamin. Oto kilka przykładów suplementów, które mogą być pomocne w przypadku wypadania włosów:

 • Biotyna - jest ważnym składnikiem, który pomaga w produkcji keratyny, czyli głównego białka w strukturze włosów.
 • Żelazo - niedobór żelaza może prowadzić do osłabienia włosów i nadmiernego wypadania.
 • Witamina D - niedobór witaminy D może wpływać na zdrowie włosów i skóry.
 • Witamina B12 - niedobór witaminy B12 może prowadzić do osłabienia włosów i nadmiernego wypadania.
 • Kwas foliowy - niedobór kwasu foliowego może wpływać na zdrowie włosów.
 • Niacyna (witamina B3) - pomaga w krążeniu krwi, co może wpłynąć na zdrowie skóry i włosów.

Wiele suplementów dostępnych w aptece na wypadanie włosów zawiera składniki odżywcze, takie jak biotyna, cynk, żelazo, witamina C, witamina E, witaminy z grupy B, aminokwasy, kwas foliowy, kwasy tłuszczowe omega-3 i wiele innych. Te składniki pomagają utrzymać zdrowe włosy, skórę i paznokcie oraz przyspieszają wzrost włosów. Czytaj więcej https://piotrturkowski.pl/blog/witaminy-na-wlosy-wzmacniajace-i-na-wypadanie/.

Suplementy na wypadanie włosów jak stosować?

Suplementy na wypadanie włosów należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta oraz zaleceniami lekarza. Dawkowanie i czas trwania suplementacji może różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb organizmu i przyczyny wypadania włosów. Oto kilka ważnych wskazówek dotyczących stosowania suplementów na wypadanie włosów:

 • Wybierz suplementy odpowiednie dla Twoich potrzeb - przed rozpoczęciem suplementacji warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą ds. włosów, którzy pomogą dobrać odpowiednie suplementy na podstawie Twojego stanu zdrowia i potrzeb.
 • Przestrzegaj zaleceń dotyczących dawkowania - zbyt duża dawka suplementów może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych.
 • Regularność suplementacji - suplementy na wypadanie włosów należy przyjmować regularnie. Efekty suplementacji mogą być zauważalne dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach regularnego stosowania.
 • Uważaj na interakcje z innymi lekami - przed rozpoczęciem suplementacji należy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych interakcji z innymi lekami.
 • Suplementy diety nie zastępują zdrowej diety - suplementy na wypadanie włosów powinny być stosowane jako uzupełnienie zróżnicowanej i zdrowej diety oraz zdrowego trybu życia.

Ważne jest również, aby pamiętać, że suplementy diety nie są w stanie wyleczyć choroby ani samodzielnie rozwiązać problemu wypadania włosów. W przypadku nadmiernego wypadania włosów zaleca się skonsultowanie się z lekarzem lub specjalistą ds. włosów w celu dokładnej diagnozy przyczyny problemu i wyboru odpowiedniego leczenia.

W przypadku, gdy wypadanie włosów jest wynikiem choroby, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem w celu odpowiedniej diagnozy i leczenia. Suplementy na wypadanie włosów mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych włosów, ale nigdy nie powinny zastępować właściwej terapii medycznej.

 

Komentarze

instagram @agatawelpa