MAKIJAŻ FOTOGRAFICZNY DO ZDJĘĆ CZARNO-BIAŁYCH
Fotografia i makijaż ściśle się ze sobą łączą. Makijaż fotograficzny to niesamowicie ciekawy temat, a najciekawszą jego "odnogą" jest, moim zdaniem, makijaż do zdjęć czarno białych. Dzisiaj porozmawiamy o tym jak go wykonać i jakie są triki, które w jego przypadku możemy zastosować
Makijaż do fotografii czarno białej wymaga odrobinę innej techniki pracy i użycia innych kolorów, niż w przypadku tradycyjnego makijażu do zdjęć. Fotografia czarno biała tak na prawdę składa się z najróżniejszych odcieni szarości. Każdy kolor, którego użyjemy, w obiektywie aparatu stanie się szary, ważne jest aby wiedzieć jaki kolor da jaki efekt szarości. Kolory w różny sposób odbijają i pochłaniają światło, dlatego niektóre będą na czarno białym zdjęciu dawały wrażenie jasnej szarości, a inne ciemnej.
Możemy tworząc taki makijaż kierować się tym, jaki procent światła, wg. nauki, odbijają kolory:
-biały 84%
-kremowy 78%
-żółty 60%
-jasnoniebieski 45%
-czerwony 14%
-czarny 10%
Oznacza to, że już kolor biały może być przez obiektyw aparatu odebrany jaki bardzo jasny, szary odcień. Kolejne kolory będą coraz ciemniejszymi odcieniami szarości, aż do czerni, która może na zdjęciu wydawać się bardzo ciemną szarością.
Wykonując makijaż do zdjęć czarno białych najkorzystniej kierować się kilkoma prostymi zasadami:
1. Podkład dobieramy idealnie do koloru cery, nie nakładamy kolorowych baz pod makijaż.
2. Podkład utrwalamy pudrem transparentnym, unikamy błyszczącej cery. Matowe wykończenie o wiele lepiej wygląda na czarno białych zdjęciach. Jeśli bardzo chcecie użyć rozświetlacza, ograniczcie jego nakładanie do kości policzkowych.
3. Twarz konturujemy używając neutralnych odcieni bronzera i jasnego pudru rozjaśniającego. Unikamy używania różu. Musimy wykonturować twarz odrobinę mocniej niż zazwyczaj, aby na czarno białym zdjęciu nie wyglądała płasko.
4. Oczy malujemy odcieniami bieli, beżu, brązu, grafitu i czerni. W ten sposób uzyskamy najlepsze efekty na czarno białych zdjęciach i unikniemy niespodzianek. Zamiast na doborze kolorów, skupiamy się na ich idealnym rozblendowaniu. Pięknie roztarte cienie, gradientowe, płynne przejścia to coś co lubi fotografia, nie tylko czarno biała.
5. Koniecznie doklejamy sztuczne rzęsy, naturalne mogą być niewidoczne, a nie będzie to wyglądało korzystnie przy intensywniejszym makijażu. Wyjątkiem jest makeup no makeup, jeśli do fotografii czarno białej stawiamy na naturalny makijaż bez cieniowania oka, możemy nie doklejać rzęs.
6. Jeśli chcemy uzyskać delikatny makijaż ust, malujemy je jasno różową pomadką, na czarno białej fotografii będzie ona dawała efekt jasnej szarości, ciemno różowa pomadka będzie wyglądała na ciemno szarą, pomadka w odcieniu nude może zbyt zlewać się z makijażem twarzy. Jeśli chcemy uzyskać intensywny efekt makijażu ust nakładamy pomadkę w odcieniu czerwieni (nawet bordową) lub czerni. W czasach czarno białego, niemego kina, aktorki najczęściej malowały usta czarną pomadką, chcąc uzyskać złudzenie nasyconej czerwieni.
Lubicie czarno białą fotografię?
Faktycznie Twoje makijaże wyglądają nieziemsko zarówno w kolorach jak i na czarno-białych zdjęciach :)
OdpowiedzUsuńDrugi makijaż bardziej mi się podoba w szarościach :)
OdpowiedzUsuńIdealnie opisane, warto brac pod uwage intensywnosc makijazu przy zdjeciach bialo - czarnych ;)
OdpowiedzUsuńIdealny opis makijażu na taką okazję jak zdjęcia biało czarne. Ja ostatnio robię sobie makijaż wyszczuplający twarz, a inspirację zaczerpnęłam na poradniku online: https://bellbox.pl/content/makijaz-wyszczuplajacy-twarz .
OdpowiedzUsuń