Polecane posty

MAKIJAŻ KROK PO KROKU DLA POCZĄTKUJĄCYCH (PROSTY MAKIJAŻ OCZU)


Kocham instagramowe makijaże i takie najczęściej pokazuję w internecie. Ale prawda jest taka, że Wy najczęściej pytacie o makijaże użytkowe, o makijaże dla początkujących, najlepiej krok po kroku. Dlatego przygotowałam dla Was ten post. Zbiorę w nim moje rady na szybki, łatwy i trwały makijaż (dzienny) z efektem wow. 


MAKIJAŻ KROK PO KROKU DLA POCZĄTKUJĄCYCH 


Dla jednych makijaż, który dzisiaj pokażę, będzie dzienny, a dla innych wieczorowy. Wszystko zależy od przyzwyczajeń, gustu i odwagi. Prawda jest jednak taka, że odtwarzając ten makijaż możecie użyć jakichkolwiek kolorów, jaśniejszych czy ciemniejszych, i za każdym razem efekt będzie trochę inny, mimo że technika i ogólny zarys makijażu pozostaną takie same. 

Cały makijaż możecie zobaczyć na instagramowym filmiku (tzw. "rolce"):

 

 

 

 

Co będzie potrzebne:

  • baza pod cienie
  • jasny matowy cień (np. jasny brąz)
  • ciemny matowy cień (np. ciemny brąz)
  • błyszczący cień 

 

Makijaż, który widzicie w całości zrobiłam paletą MySecret Magic Garden, która moim zdaniem jest mega paletą dla początkujących. Maty są mocno napigmentowane i trochę się pylą, ale malując się według moich instrukcji na pewno sobie z nimi poradzicie. Błyski są ładne, ale nie oślepiające, idealne na co dzień. Dla mnie super trikiem jest malowanie najpierw oczu, a dopiero później twarzy: dzięki temu makijaż twarzy jest czysty i świeży. 


MAKIJAŻ DLA POCZĄTKUJĄCYCH 


Pierwszą, podstawową sprawą jest przygotowanie skóry. Przed makijażem nakładam krem nawilżający (na oczyszczoną i stonizowaną skórę). Następnie oczyszczam okolice brwi (żeby same brwi nie były tłuste) i maluję brwi. Dolną linię brwi wyrównuje korektorem i tym samym korektorem wyrównuje koloryt powieki. Na tak przygotowaną skórę nakładam odrobinę bazy pod cienie (u mnie jest to baza Inglot Eyeshadow Keeper). 

 


 

Teraz przechodzę do nakładania cieni. Bardzo dobrze sprawdza mi się pędzel z Aliexpress, czyli Picassa 207A. Pierwszym cieniem jakiego używam jest jasny, matowy brąz. Nabieram na pędzel cień, w taki sposób, aby cień był z każdej strony pędzla. I zaczynam nakładać cień na powiekę. Nakładam cień wklepując go w zewnętrznym kąciku oka. Najpierw wklepuje cień bliżej linii rzęs, a czym jest go mniej na pędzlu, tym wyżej przesuwam pędzel. Dzięki temu cień jest najintensywniejszy dokładnie w zewnętrznym kąciku oka, a dalej coraz jaśniejszy i coraz bardziej rozmyty, mimo że nie blendujemy go w "tradycyjnym" rozumieniu tego słowa, a wklepujemy. Jasny matowy cień zajmuje ostatecznie połowę powieku (od zewnętrznego kącika do połowy oka). 

 


Teraz bierzemy ciemniejszy, matowy cień i wklepujemy go w zewnętrznym kąciku oka, tym razem nie idziemy z nim mocno w górę: chcemy nim tylko przyciemnić zewnętrzny kącik, a nie cały makijaż. Jeśli wyciągniemy go wyżej makijaż będzie dużo mocniejszy, może też wyglądać "brudno". Jeśli chcemy uzyskać delikatniejszy efekt, możemy zrezygnować z tego kroku i nałożyć tylko wcześniejszy cień.

 


Teraz palcem nakładam błyszczące cienie. Nakładam je od środka powieki do wewnętrznego kącika oka. Łączenie matu z błyskiem "rozklepuje" pędzlem, którym nakładałam matowe cienie. Dla mocniejszego efektu można błyski nałożyć na specjalny klej, ale dzisiaj mówimy o makijażu dla osób początkujących, a nałożenie błyszczącego cienia palcem jest na pewno wystarczające i daje ładny, delikatny efekt. 

 


Przechodzimy do dolnej powieki. Pędzlem- kuleczką rozcieram jasny matowy cień od zewnętrznego kącika do połowy powieki. 

 

 

Następnie biorę ciemniejszy matowy cień i nakładam go mniejszym pędzlem bliżej linii rzęs (od zewnętrznego kącika do połowy jaśniejszego cienia- tak "mniej-więcej"). 

 

 

Na koniec cieniowania nakładam błysk na dolną powiekę. Błyszczący cień nakładam od wewnętrznego kącika do połowy oka. Granice cieni matowych i błyszczących delikatnie rozcieram.


 

Na koniec można nałożyć kredkę na linię wodną (ale nie trzeba). Za to konieczne jest wytuszowanie rzęs! 

I koniec. Gotowy makijaż możecie zobaczyć w rolce na moim Instagramie (@agatawelpa). Ostatnio pojawia się tam sporo treści z prostymi makijażami i oceną kosmetyków drogeryjnych, dlatego jeśli taka tematyka Was interesuje zapraszam!

Serdecznie polecam też kursy makijażu z certyfikatem pedzlove.pl

Jak malujecie się na co dzień? Ilu cieni używacie? 


Komentarze

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony komentarz! Komentarze są dla mnie najlepszą motywacją do dalszego pisania i rozwijania mojego miejsca w sieci. ❤

Komentarze które uznam za próbę reklamy produktów czy usług zostaną usunięte. Jeśli chcecie wykupić reklamę zapraszam do kontaktu: agatawelpa@gmail.com

instagram @agatawelpa