Polecane posty

ZAFFIRO- WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ NA TEMAT TERMOLIFTINGU

 

 

Każdy wie, że makijaż najlepiej wygląda na wypielęgnowanej, zadbanej skórze. Dlatego interesują mnie nie tylko kosmetyki kolorowe, ale też wszystko co dotyczy pielęgnacji, a więc także zabiegi pielęgnacyjne. Jednym z zabiegów, który bardzo mnie zainteresował, jest termolifting zaffiro. 

 

Każdego z nas dotyczy temat starzenia się skóry, ale dzięki coraz nowszym technologiom można temu przeciwdziałać. Około trzydziestego roku życia pojawiają się u każdego pierwsze zmarszczki, które wraz z upływem kolejnych lat będą się pogłębiać. Jednym z zabiegów, które mogą nam pomóc poprawić wygląd skóry jest termolifting zaffiro, o którym więcej przeczytacie na stronie https://klinikaotco.pl/oferta/termolifting-zaffiro/.

 

CZYM JEST TERMOLIFTING ZAFFIRO? 


Zaffiro to urządzenie do termoliftingu, którego zadaniem jest obkurczanie i produkcja nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem terapii jest poprawa struktury skóry i odmłodzenie jej wyglądu. Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR. Długości fal są tak dobrane, że można doprowadzić do rozgrzania głębszych warstw skóry do 65 stopni Celsjusza, w tym samym czasie warstwy powierzchowne zostają schłodzone, dzięki temu zabieg nie jest bolesny, a efektem jest poprawa elastyczności i wygładzenie skóry. Promieniowanie pobudza do produkcji nowych włókien kolagenowych, a to pozwala cieszyć się efektami przez dłuższy czas. 

Zaffiro to też peeling wodny, czyli dwufazowy i bardzo intensywny strumień wody, w którym zawarte są cenne dla skóry składniki odżywcze, Peeling wodny pozwala złuszczyć naskórek, nawilżyć skórę i sprawia, że cenne dla skóry substancje mogą wnikać głębiej. 

KIEDY ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZABIEG ZAFFIRO?


Termolifting Zaffiro poleca się osobom powyżej 30 roku życia (4-6 zabiegów) w celu spłycenia pierwszych, pojawiających się zmarszczek. Zalecany jest także kiedy widzimy oznaki odwodnienia skóry, kiedy skóra traci blask, napięcie i sprężystość.

Zaffiro można stosować, kiedy chcemy:

 • przywrócić skórze jędrność
 • zmniejszyć opadające policzki
 • poprawić owal twarzy
 • zmniejszyć bruzdy nosowo-wargowe
 • poprawić owal twarzy
 • nawilżyć skórę
 • obkurczyć skórę na brzuchu po ciąży


PRZEBIEG ZABIEGU ZAFFIRO


Do zabiegu Zaffiro nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad i na jego podstawie może wykluczyć (lub nie) przeciwwskazania do zabiegu. Sam zabieg przebiega tak:

 1. Oczyszczenie skóry
 2. Nałożenie żelu ułatwiającego prowadzenie głowicy, która emituje światło podczerwone
 3. Pierwszy etap to chłodzenie skóry (dzięki temu naskórek zyskuje ochronę przed poparzeniami)
 4. Kolejny etap to podgrzanie znajdującego się w skórze kolagenu
 5. Ponowne chłodzenie 

Zabieg Zaffiro jest bezpieczny i bezbolesny, nie wpływa na kondycje naczyń krwionośnych tkanek czy nerwów. Zabieg przynosi jeszcze lepsze efekty, jeśli połączymy go z innymi. Zabieg Zaffiro możemy łączyć z laseroterapią laserem CO2, mezoterapią igłową lub osoczem bogatopłytkowym. 

Po zabiegu przez tydzień nie można się opalać. Nie można też stosować peelingów, samoopalaczy oraz korzystać z basenu i sauny. Po zabiegu warto przyjmować witaminę C i serum, dla szybszej odbudowy włókien kolagenowych.  
 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU ZAFFIRO

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • otwarte rany
 • choroby nowotworowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • implanty
 • przebyty zabieg złotych nici
 • okres dwóch tygodni po zastosowaniu wypełniaczy

 

EFEKTY ZABIEGU ZAFFIRO


Efekty zabiegu Zaffiro uzależnione są od genetycznych uwarunkowań i użytej temperatury, a finalny efekt odmłodzenia skóry możemy uzyskać po około 3-6 miesiącach od zabiegu. Po Zaffiro możemy zauważyć spłycenie zmarszczek, zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych, zmniejszenie rozstępów. Poprawia się owal twarzy, a obwisłe partie stają się jędrniejsze. Dzięki pobudzeniu fibroblastów efekty mogą utrzymywać się dłużej.


Ceny zabiegu Zaffiro wahają się (zależą od części ciała, różnią się też w różnych klinikach) od 500 do 1500 złotych. 


Co myślicie o tym zabiegu? Zdecydowałybyście się?

 

 

 Komentarze

instagram @agatawelpa